Autor Téma: Dotaz k novostavbě  (Přečteno 486 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Dominik

  • Host
Dotaz k novostavbě
« kdy: Květen 03, 2021, 11:32:22 dopoledne »
Zdravím,
je tady někdo, kdo by poradil či má zkušenosti ohledně rozvodů kabeláže v bytě? Mám teď namysli využívání chytré domácnosti.
Ovládání venkovních rolet, vnitřních světel, bezpečnostního systému pomocí smartphone... Atd...

Děkuji za odpověď

karvanek.elektra

  • Příspěvků: 54
Re:Dotaz k novostavbě
« Odpověď #1 kdy: Květen 03, 2021, 12:12:39 odpoledne »
Tak především je potřeba stejně jako na každou elektroinstalaci nechat dopředu vypracovat kvalitní realizační dokumentaci elektro. Dobrá dokumentace, spolu s precizně provedenou výchozí revizí po ukončení montáží jsou nejdůležitější úkony při realizaci elektroinstalace, která má dlouhodobě sloužit přesně podle původních představ uživatele.
Ze své mnohaleté praxe revizáka a projektanta a šéfmontéra musím konstatovat, že i méně kvalitní montér, či svépomocný pracovník jsou schopni podle kvalitní dokumantace spolu s dobrou "šéfmontáží" realizovat instalace, které nakonci nemají u výchozí revize závady a jsou vpořádku.
Kvalitní projektant s vámi při osobních schůzkách (a nezvládne se to jen za pár desítek minut) důkladně probere vaše požadavky, posoudí jejich proveditelnost v reálu, případně navrhne optimální řešení. Investice do kvalitní realizační dokumentace (nejedná se o dokumentaci pro stavební povolení, která již ze své podstaty není pro realizaci dostatečně podrobná a propracovaná) se každému soukromému investorovi násobně vyplatí, protože metoda "pokus - omyl" realizovaná svépomocí nebo "nejlevnějším elektrikářem na trhu" vyjde nakonec nejdráž.
  • kvalifikace: elektromontér
  • revizní technik
  • projektant
  • specializace:instalace nn + mn, MaR, automatizace, zdvihadla, EZS

Petr

  • Host
Re:Dotaz k novostavbě
« Odpověď #2 kdy: Leden 27, 2023, 13:41:07 odpoledne »
Zdravím,
My jsme taky chtěli vše udělat svépomoci, ale dopadlo to strašně.. Nakonec jsme vůbec neušetřili, akorát hodně věci zničili :D

 Takže radši se obrátit na firmu :) Nás tehdy zachránil https://www.kozaservis.cz/, tak je všem doporučuji.