Autor Téma: zapojeni kuchyne el.revize?  (Přečteno 2475 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Michal Mlejnek

  • Host
zapojeni kuchyne el.revize?
« kdy: Leden 26, 2017, 17:32:42 odpoledne »
Dobry den, muj dotaz se tyka toho kdy mam povinost nechat udelat el. revizi v byte. (vychozi el. revize je udelana) V miste kde bude kuchyne je udelana priprava pro kuch linku. priprava na vodu a pripojeni spotrebicu. Jen aby prisel elektrikar a vse propojil (dodelal zasuvky za linkou a td. Je potreba pri takovem to zasahu do el. site delat novou vychozi el. revizi? Popripade jinou el. revizi. Dekuji za info

karvanek.elektra

  • Příspěvků: 54
Re:zapojeni kuchyne el.revize?
« Odpověď #1 kdy: Leden 26, 2017, 17:58:01 odpoledne »
V soukromých bytech zatím žádný zákon vypracovávání pravidelných (opakovaných po výchozí) revizí majitelům bytů nepředepisuje. Zde je třeba se podívat spíš na původní smysl proč se vůbec revize provádějí, je to z důvodu aby byla instalace pro uživatele bezpečná a pokud možno i spolehlivá. Jsem-li v roli majitele a zároveň uživatele nechávám si revizi vypracovat pro bezpečnost svojí a své rodiny. Jsem-li v roli majitele bytu a byt pronajímám nechávám si revizi vypracovat abych ochránil svého nájemníka, čímž chráním i sebe před případnou žalobou pokud by se nájemníkovi něco stalo od el.instalace v mém bytě. Z podobného důvodu revidují majitelé továren své objekty, (aby ochránili své zaměstnance), akorát  oni to dělat musí, protože jim to ukládají předpisy a zákony, např. zák.práce. Toť širší pohled na věc.
Ve vašem případě, konkrétně po rozšíření rozvodů za kuch.linkou dochází k instalaci nových rozvodů, ten kdo takové práce provede, by měl po skončení své práce nechat od oprávněného revizního technika svojí práci zrevidovat a nechat vypracovat revizní zprávu. Mnozí investoři předáním kladné revizní zprávy po skončení díla (třeba i drobného rozsahu) podmiňují úhradu za provedené práce. Obecně platí, že každá el.montážní firma (a to i jednomužná) musí po dokončení své el. instalace předat provozovateli výchozí revizní zprávu.
Na závěr už jen informace, že podle platných norem je pro vypracování výchozí revize nutnou podmínkou (nikoli postačující), aby byla při provádění výchozí revize k dispozici vypracovaná technická dokumentace revidované instalace se zakreslenými změnami podle skutečnosti. Není-li TD k dispozici revizní technik to nesmí ignorovat a musí to minimálně uvést jako závadu do revizní zprávy.
  • kvalifikace: elektromontér
  • revizní technik
  • projektant
  • specializace:instalace nn + mn, MaR, automatizace, zdvihadla, EZS